ZAPYTAJ O MONTAŻ
MASZ PYTANIE?
ZADZWOŃ: 504 362 752

SPRZEDAŻ I MONTAŻ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Oczyszczalnie ekologiczne szamba tunelowe

Oczyszczalnie ścieków bytowo-gospodarczych w przydomowej oczyszczalni ścieków zachodzi w dwóch następujących po sobie etapach:
1. Podczyszczanie
2. Doczyszczanie

Podczyszczanie – w osadniku gnilnym
W osadniku gnilnym ścieki zostają wstępnie oczyszczone. Cząstki cięższe od wody opadają na dno i tworzą osad – ( proces sedymentacji). Osad ten ulega procesowi fermentacji, w czasie, której cząstki zanieczyszczeń są rozkładane a substancje rozpuszczalne w wodzie oraz nierozpuszczalne substancje mineralne, które gromadzą się na dnie osadnika. Na powierzchni ścieków w osadniku gnilnym tworzy się, tzw. Kożuch (utworzony z zanieczyszczeń lżejszych od wody – najczęściej tłuszczy), oraz piana powstająca przy procesie fermentacji (w warunkach beztlenowych) różnych substancji zawartych w ściekach. Aby proces ten był skuteczny musi trwać, co najmniej 3 dni – stąd wymaganie właściwej pojemności zbiornika w zależności od ilości podczyszczonych ścieków. Dobrze zaprojektowany i wykonany osadnik gnilny usuwa zawiesinę w około 60-75%, Producent przyjmuję, iż ścieki na wylocie z osadnika są podczyszczone w około 65%.

Doczyszczanie – różne systemy
Podczyszczanie odbywa się w osadniku gnilnym (inaczej: osadnik gnilny jest jedynym możliwym miejscem podczyszczania ścieków w przydomowej oczyszczalni ścieków) –etap doczyszczania może odbywać się w różnych konstrukcjach. Np w drenażu rozsączającym lub w tunelach drenarskich. Jakakolwiek by ta konstrukcja nie była, musi ona służyć jednemu celowi: ma stworzyć optymalne warunki do tlenowego doczyszczania ścieków wypływających z osadnika gnilnego.

Poniżej przedstawiamy państwu oczyszczalnie z zastosowaniem tuneli drenarskich

Tunelowe oczyszczalnie ścieków Ekosystemy

Osadnik gnilny firmy Ekosystemy jest zbudowany z najwyższej klasy zbiornika z PEHD, jako jedyny na rynku ma 30 lat gwarancji. Długa gwarancja świadczy o wysokiej jakości i wyjątkowej wytrzymałości zbiornika uzyskanej przez odpowiednie użebrowanie osadnika z pionowymi żebrami (doskonałe rozwiązanie konstrukcyjne) oraz grubość ścianki nawet do 15 mm...

więcej

Tunelowe oczyszczalnie ścieków Marseplast

Prawidłowo dobrane i dobrze eksploatowane oczyszczalnie firmy Marseplast są niezawodne w eksploatacji, a czas ich prawidłowego funkcjonowania może wynosić kilkadziesiąt lat.Jest to rozwiązanie klasyczne, tanie, nie wymagające zapotrzebowania na zewnętrzne źródła zasilania i proste w obsłudze.

więcej

Tunelowe oczyszczalnie ścieków JPR AQUA

Oczyszczalnie FAMILY to przydomowe oczyszczalnie ścieków bytowo-gospodarczych z drenażem rozsączającym. Mają zastosowanie dla domów (i innych obiektów), w których przebywają maksymalnie 22 osoby – stali mieszkańcy. W przypadku tej oczyszczalni,  tylko powierzchnia działki jest parametrem ograniczającym.

więcej

Tunelowe oczyszczalnie ścieków SOTRALENTZ

Urządzenia projektowane, udoskonalane i badane przez SOTRALENTZ produkowane są z Polietylenu Wysokiej Gęstości w procesie wytłaczania z rozdmuchem. Nasze produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami, posiadają wszelkie zalety jakie daje surowiec PEHD a w szczególności nieporównywalną szczelność.

więcej


 
facebook